Σάββατο, 17 Οκτωβρίου 2020

EKO Racing Dirt Games: Εντυπωσιακή εμφάνιση για τον Γιαννιώτη Άκη Λαδιά!

Ο 2ος γύρος του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Crosscar EKO Racing Dirt Games χαρακτηρίστηκε από όμορφο θέαμα και έντονο συναγωνισμό, με αποκορύφωμα την "ισοπαλία" μεταξύ Νώντα Καρανικόλα και Σπύρου Ράπτη στα 600 κ.εκ. και την τελική νίκη του πρώτου, λόγω καλύτερου χρόνου στο πρώτο πέρασμα.Στο βάθρο των 600 κ.εκ. ανέβηκε, για δεύτερη φορά φέτος, ο Μιχάλης Τακιδέλης (Yacar), που τερμάτισε στην 3η θέση, χωρίς να απέχει πολύ από τους δύο πρωτοπόρους στην κατηγορία. Από εκεί και ...έπειτα, αρκετοί ακόμη οδηγοί συνδύασαν το θέαμα με καλές επιδόσεις, όπως ο Γιώργος Δημούσης (Semog Trophy), που κατέκτησε την 4η θέση ενώ ήταν δεύτερους στους ιδιώτες. Στην 5η θέση, τερμάτισε ο Κωνσταντίνος Χαλιβελάκης (Speedcar Xtrem) που επέστρεψε μετά από καιρό στην αγωνιστική δράση, βελτιώνοντας τους χρόνους του μετά από κάθε πέρασμα και ανεβαίνοντας στο βάθρο των Ιδιωτών. Την εξάδα, συμπλήρωσε ο "Akiskikitsa" (SR Crosscar), κατά κόσμον Άκης Λαδιάς, οδηγός από τα Ιωάννινα που συμμετείχε και παλαιότερα σε αγώνες, ο οποίος κινήθηκε θεαματικά και έδειξε να προσαρμόζεται στο crosscar του.