Τρίτη, 16 Απριλίου 2019

Χάλκινο μετάλλιο για τον Γιαννιώτη αθλητή Δημήτρη Λέκκο,στο Ironman 70.3 Greece, Costa Navarino

Περισσότεροι από 4.500 αθλητές, συνοδοί, θεατές και εθελοντές, πλημμύρισαν το τριήμερο 11-14 Απριλίου τη Μεσσηνία και την Costa Navarino, για να λάβουν μέρος στον κορυφαίο αγώνα τριάθλου. Ο Γιαννιώτης αθλητής  Δημήτρης Λέκκος, κατέκτησε την τρίτη θέση και το χάλκινο μετάλλιο.Μετά το τέλος του αγώνα ανέφερε: «Χρειάστηκε μεγάλη θέληση, πολύ...
υπομονή. Η διαδρομή της κολύμβησης σα διαδρομή ήταν πάρα πολύ καλά σχεδιασμένη, η ποδηλατική ήταν για καλά προπονημένους αθλητές, με σωστή στρατηγική. Η δρομική διαδρομή ήταν πάρα πολύ ευχάριστη, σε έκανε να ξεχάσεις όλον τον πόνο από το ποδήλατο και απλά σε ταξίδευε.»