Παρασκευή, 22 Μαρτίου 2019

Νέα μεγάλη διάκριση για την Ναταλία Γκατρζονίκα στο τέννις

Μια νέα μεγάλη επιτυχία πρόσθεσε στο ενεργητικό της, η Ναταλία Γκαρτζονίκα. Η αθλήτρια της; ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ ΑΝΤΙΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ , κατέκτησε την 2η θέση στο Πανελλαδικό πρωτάθλημα κατηγορίας Ε2 (κορίτσια 12), που πραγματοποιήθηκε στην Φιλιππιάδα από 16-19 Μαρτίου 2019. Η Ναταλία μεταξύ άλλων, κέρδισε το Νο 2 καθώς και το Νο 5 του ταμπλό.Στον τελικό έδωσε μεγάλη μάχη με το Νο 3 της Ελλάδος, όπου μετά από...
μία μεγάλη εμφάνιση, ηττήθηκε 46 36. Αξίζει να σημειωθεί ότι η Ναταλία με συμπαίκτρια την Αγγελική Καρασαββίδη από την Πρέβεζα, κατέκτησαν και την 3η θέση στο διπλό της ίδιας διοργάνωσης. Το σωματείο μας, Ακαδημία Αντισφαίρισης Ιωαννίνων με έδρα το Πανηπειρωτικό Στάδιο,συνεχίζει την παράδοση δημιουργίας πρωταθλητών. Μετά τον Αλέξανδρο Σκορίλα, πρωταθλητή Ελλάδος σε όλες τις κατηγορίες τζούνιορ και μέλος όλων των Εθνικών Ομάδων, η Ναταλία αναλαμβάνει τα σκήπτρα. Της ευχόμαστε να έχει μία ανάλογη πορεία και να συνεχίσει τις επιτυχίες, κάνοντας περήφανη όλη την τενιστική οικογένεια της πόλης μας. Θερμά συγχαρητήρια τόσο στην Ναταλία, όσο και σε όλη την προπονητική της ομάδα.Ειδικά στον προπονητή της Μπαιράμογλου Σταύρο, που κάτω από δύσκολες συνθήκες, κατορθώνει να δημιουργεί πρωταθλήτριες, που διακρίνονται σε όλη την Ελλάδα.