Τετάρτη, 5 Οκτωβρίου 2016

ΓΙΑΝΝΕΝΑ-Mε 12 μετάλλια επέστρεψε ο Α.Ο. Σπάρτακος Ιωαννίνων από το Διεθνές Τουρνουά Τζούντο Αμυνταίου

Mε συνολικά 12 μετάλλια επέστρεψε ο Α.Ο. Σπάρτακος Ιωαννίνων από το Διεθνές Τουρνουά Τζούντο Αμυνταίου που διεξήχθη πρόσφατα με τη συμμετοχή ομάδων και αθλητών από διάφορες χώρες των Βαλκανίων.Πιο αναλυτικά, στην κατηγορία Junior C (2010 – 11) ο Γιώργος Σπανός κατέκτησε την πρώτη θέση και ο Δημήτρης Κατσουλίδης την τρίτη. Στην κατηγορία Junior B (2008 – 09) οι Χαράλαμπος Σπανός και Κων/να Βασιλείου πήραν από μία πρώτη θέση και οι Ευάγγελος Τζίμας και Θανάσης Ζαρκάδας από μία...
τρίτη. Στην κατηγορία Junior A η Έρρικα Τάσιου πήρε την πρώτη και η Φαίδρα Πανάτση την τρίτη θέση. Στους Παίδες Α ο Δημήτρης Καλογήρου ήταν πρώτος και ο Ευάγγελος Καλογήρου τρίτος, ενώ στις Νεάνιδες η Θεοφανία Βασιλείου ήταν πρώτη. Τέλος, στους Εφήβους ο Αχιλλέας Σιγκούνας κατέκτησε μία τρίτη θέση.Προπονητές των αθλητών είναι οι Θεόφιλος Γκίτσας, Αφεντούλης Βαφειάδης και Χρήστος Μπαντής.