Τετάρτη, 17 Σεπτεμβρίου 2014

Αντιρατσιστική...ήττα για τον "Απείθαρχο Ιωαννίνων", από τον Αετό Νήσου

Οι Γιαννιώτες,έχουν αγκαλιάσει την ομάδα του  “ΑΠΕΙΘΑΡΧΟΥ”

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ

Ένα ξεχωριστό φιλικό παιχνίδι ποδοσφαίρου διεξήχθη χθες το μεσημέρι στις 15:00 στο γήπεδο της Λιμνοπούλας, εκεί όπου ο Αθλητικός Σύλλογος “ΑΠΕΙΘΑΡΧΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ” που από φέτος φέρνει γύρα στα ερασιτεχνικά τοπικά πρωταθλήματα, αντιμετώπισε σε φιλικό αγώνα την ομάδα του Αετού Νήσου. Ο “ΑΠΕΙΘΑΡΧΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ” σε 60λεπτο ματς, έχασε από την αγωνιζόμενη στη δεύτερη τοπική κατηγορία, ομάδα του Αετού Νήσου με σκορ 1-0. Το γκολ μπήκε στο πρώτο ημίχρονο μετά από κόρνερ και ασυνεννοησία μεταξύ τερματοφύλακα και παικτών του “ΑΠΕΙΘΑΡΧΟΥ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ”, ενώ σκόρερ ήταν πάικτης του “ΑΠΕΙΘΑΡΧΟΥ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ” ο οποίος όμως αγωνίστηκε με την ομάδα του Νησιού, επειδή δεν συμπλήρωνε ενδεκάδα! Ο “ΑΠΕΙΘΑΡΧΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ” είναι απείθαρχος γιατί δεν υπακούει στους κανόνες και τον καθωσπρεπισμό που μας επιβάλλουν να ζούμε και είναι εναρμονισμένος με
έναν εναλλακτικό αξιακό κώδικα, που δεν συμβαδίζει με τη φανταχτερή σαπίλα του σημερινού μοντέρνου ποδοσφαίρου. Το μεσημέρι του Σαββάτου σε φιλικό παιχνίδι που έδωσε με την Έκρηξη Τούμπας (ομάδα από τη Θεσσαλονίκη), αναδείχτηκε ισόπαλος με σκορ 2-2!