Κυριακή, 28 Σεπτεμβρίου 2014

Ήττα με 2-0 για τον ΠΑΣ στη Βέροια

Έμεινε στους πέντε (5) βαθμούς ο Άγιαξ - Το Σάββατο υποδέχεται τον Λεβαδειακό

Από το 39' λόγω αποβολής του Ντάσιου με δύο κίτρινες κάρτες, ο ΠΑΣ αγωνιζόνταν με 10 παίκτες στη Βέροια και ενώ στο πρώτο ημίχρονο κράτησε μακρυά από τα καρέ του την τοπική ομάδα, στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοδή τους και ειδικότερα σε ένα μόλις δίλεπτο 54'-56' κατάφεραν να "πνίξουν" τον ΠΑΣ ο οποίος κατέρρευσε με αποτέλεσμα να δεχθεί δύο τέρματα. Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο ΠΑΣ αντέδρασε, όμως δεν κατάφερε να μειώσει και να προσπαθήσει στη συνέχεια να αποφύγει την ήττα. Η Βέροια άνοιξε το σκορ στο 54ο λεπτό, όταν σε δυνατά εκτελεσμένο πλάγιο από τον Μαλόουν, ο Μπατιόν έπιασε κεφαλιά-πάσα προς τον Κάμπορα που από κοντά σκόραρε. Το 2-0 έγινε στο 56ο λεπτό, όταν σε μπάσιμο του Ντουμίτρου από τα αριστερά, έδωσε έτοιμη πάσα-γκολ στον Καλτσά, που σκόραρε ανενόχλητος. Την επόμενη αγωνιστική ο ΠΑΣ θα
αντιμετωπίσει στο Ζωσιμάδες τον Λεβαδειακό που σήμερα ηττήθηκε στην έδρα του από την Κέρκυρα με σκορ 2-3. Οι συνθέσεις των ομάδων στο σημερινό ματς:
ΠΑΣ Γιάννινα (Πετράκης): Βελλίδης, Ντάσιος, Μιχαήλ, Τσουκαλάς, Τζημόπουλος, Γιάκος, Ακόστα (Μανιάς 59'), Ίλιτς (Μπέριος 71'), Στρούνα (Ναδάλες 71'), Τσάβεζ, Λίλα.
Βέροια (Γκρανέρο): Καντιμοίρης, Μαλόν, Βέρτζος, Ραούλ Μπράβο, Αμαραντίδης, Μπατιόν, Μπαλάφας (Κατίδης 72'), Ντουμίτρου, Γεωργιάδης (Μπαργκάν 49'), Καλτσάς, Κάμπορα (Μπεν 80').