Πέμπτη, 27 Ιουνίου 2013

Μεγάλες επιτυχίες για την Ακαδημία Αντισφαίρισης Ιωαννίνων

Βαρδάκης-Σκορίλας
Μεγάλες επιτυχίες για την Ακαδημία Αντισφαίρισης Ιωαννίνων, στο 3ο Πανελλαδικό Πρωτάθλημα επιπέδου Ε2 που πραγματοποιήθηκε στην Αριδαία από 17-20 Ιουνίου.Συγκεκριμένα ο αθλητήςΒαρδάκης Βασίλειος κατέκτησε την 1η θέση στην κατηγορία Αγόρια 14. Επίσης μαζί με τον συμπαίκτη του Σκορίλα Αλέξανδρο κατέκτησαν την 2η θέση στα διπλά, στην ίδια κατηγορία.Στους αγώνες συμμετείχαν και οι αθλητές μας, Σκορίλας Αλέξανδρος, ο οποίος κατέκτησε την 3η θέση στο μονό, κατηγορία Α 14 και Σιόντης Βασίλειος, ο οποίος κατέκτησε την 3η θέση στην κατηγορία Α 14 στα διπλά.Συνολικά το σωματείο κατέκτησε τα 4 από τα 12 συνολικά μετάλλια του τουρνουά. Επόμενος μεγάλος σταθμός για τους αθλητέςείναι το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα που θα πραγματοποιηθεί στην Αθήνα.