Δευτέρα, 12 Νοεμβρίου 2012

Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ – ΔΥΝΑΜΟ ΚΙΑΦΑΣ 72 – 42

Αγωνιζόμενος για πρώτη φορά φέτος πλήρης και πιάνοντας κατά διαστήματα, ιδιαίτερα στο 2ο ημίχρονο, εξαιρετική απόδοση, η ομάδα Ανδρών του Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ κατέκτησε το τρίτο συνεχόμενο ροζ φύλο αγώνα, επικρατώντας το Σάββατο το απόγευμα στο Κλειστό Γυμναστήριο της Λιμνοπούλας στο τοπικό ντέρμπυ με αντίπαλο τη Δυναμό Κιάφας.Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον Π.Α.Σ. να δείχνει εξ αρχής τις διαθέσεις του, με την ομάδα της Κιάφας να καταφέρνει πάντως να ακολουθήσει στο σκορ μέχρι τα μισά του αγώνα, με το ημίχρονο να λήγει με σκορ 32-24 υπέρ του Π.Α.Σ. Στην επανάληψη όμως οι τυπικά γηπεδούχοι πάτησαν γκάζι και ανέβασαν τη διαφορά σε μεγάλα επίπεδα, που έφτασε τους 30 πόντους στο τελικό 72-42.Ο προπονητής του Π.Α.Σ. Δημήτρης Αναστασίου έμεινε ικανοποιημένος από τη διάθεση όλων των παιχτών και είχε τη δυνατότητα να μοιράσει το χρόνο συμμετοχής σε όλους όσους είχε στη διάθεσή του, δοκιμάζοντας και διάφορα σχήματα για τη συνέχεια του πρωταθλήματος.Δεκάλεπτα: 18 – 10, 14 – 14, 25 – 10, 15 – 08
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ: (ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ) Βλάχος, Ματσάγγας 5, Κρικώνης 7, Στάμος 2, Οικονομίδης 5, Παπαθανασίου 6, Θεοχάρους 5, Κονταξής 3, Μάγγος 9, Λάμπρου 12, Λύγδας 8, Σκόρδος 10